Ünlü VC: Bu Altcoin, 2020’deki Solana Gibi 100x Yapabilir!

Son aylarda kripto para piyasası dalgalanmalar yaşadı, birçok yatırımcıyı endişelendiren bir durum. Bu dalgalanmalar, yeni ve heyecan verici bir blockchain projesi olan Celestia (TIA) için de geçerli. TIA, kısa sürede büyük bir fiyat artışı yaşadıktan sonra son zamanlarda önemli bir düşüş yaşadı. Bu durum, bazı yatırımcıları projenin geleceği konusunda endişelendirmiş durumda. Ancak, deneyimli kripto para yatırımcısı Chris Burniske, TIA’nın fiyat hareketinin 2020 yılında büyük bir başarı yakalayan Solana (SOL) ile benzerlikler gösterdiğini savunmakta.

Chris Burniske, Solana ile Celestia benzetmesi yaptı

Girişim kapitalisti (VC) Chris Burniske, Celestia’nın (TIA) son fiyat hareketini Solana (SOL)’nın 2020’deki fiyat hareketiyle karşılaştırarak kripto topluluğu içinde bir tartışma başlattı. Kripto alanının önde gelen isimlerinden Burniske, yatırımcıların TIA’nın düzeltmesinden hayal kırıklığına uğradığını, ancak tarihi kalıpları gözden kaçırıyor olabileceklerini söylüyor.

Blockchain sahnesine yeni giren TIA, kısa sürede önemli bir büyüme kaydetti. Ancak son zamanlarda yaşanan fiyat düşüşleri bazı yatırımcıların cesaretini kırdı. SOL’un 2020 fiyat tablosuna atıfta bulunan Burniske, benzer bir modelin altını çiziyor. O zamanlar yeni bir token olan SOL da bir sonraki yıl %10.000’lik şaşırtıcı bir ralliye tanık olmadan önce bir düzeltme yaşadı. Mesajı açıkça şu şekilde:

Kısa vadeli volatilite, uzun vadeli kazanç potansiyelini gölgelememeli. [Yatırımcılar] tokenin spot piyasada ~4 ay içinde ~10 kat artmasından şikayetçi. Pek çok kişi, SOL’un ilk fiyat düşüşünü ve ardından daha da dik bir tırmanış gerçekleştirdiğini unutuyor. Aşağı yönlü volatiliteyi kaldıramıyorsanız, yükselişi hak etmiyorsunuz demektir

TIA, rekor seviyesinden beri yüzde 50 düştü

Bu yazının yazıldığı sırada TIA, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yarı yarıya bir düşüşle 10  dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, bazı yatırımcılar için en büyük endişe, 31 Ekim 2024’te yapılması planlanan token kilidinin açılması gibi görünüyor. Bu etkinlik, piyasaya sürülen toplam TIA arzının %17,57’sini piyasaya sürecek. Bu durum, fiyattaki baskıyı daha da artırabilecek potansiyel bir satış korkusunu artıracak.

Ancak Burniske iyimserliğini koruyor. Kendisi, Solana’nın da Aralık 2020’de büyük bir token kilidinin açılmasıyla karşı karşıya olduğunu belirtti. O dönemde mevcut dolaşımdaki arzın kabaca %80’inin serbest bırakıldığını belirtiyor. Burniske’ye göre bu kilit açımı SOL’un büyümesini engellemedi. Bunun yerine, tartışmalı bir şekilde parabolik yükselişinden önce geldi. “Burada çok az kişi çok şey hatırlıyor, değil mi?” diyerek yatırımcıların yaklaşmakta olan TIA kilidinin açılmasına aşırı tepki verdiklerini ima etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x