Kahramanmaraşlı ve Azerbaycanlı iş insanları Bakü’de ticaret ve yatırım olanaklarını görüştü

Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi Ajansı (KOBİA) ile Türkiye Yüzyılı İş Birliği ve Dayanışma Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği “Türkiye-Azerbaycan İş İnsanlarının Ticari Gelişim Buluşması”nda iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım olanakları görüşüldü.

Etkinliğin açılışına Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, KOBİA Başkanı Orhan Memmedov, Azerbaycan Konut İnşaatı Devlet Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sadig Sadıgov, Türkiye Yüzyılı İş Birliği ve Dayanışma Platformu Başkanı Cengiz Aygör ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu katıldı.

DEPREMDE ZARAR GÖREN KAHRAMANMARAŞ’IN İMAR ÇALIŞMALARINDA AZERBAYCAN’IN ROLÜNE İLİŞKİN GÖRÜŞLER PAYLAŞILDI

Etkinlikte Türkiye ve Azerbaycan’dan hizmet, tarım, sanayi, bilgi işlem, inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren yaklaşık 150 iş insanı da yer aldı. Protokol konuşmalarında iki ülke arasındaki ekonomik iş birliği, karşılıklı yatırım fırsatları, depremden zarar gören Kahramanmaraş’ın imar çalışmalarında Azerbaycan’ın rolüne ilişkin görüşler paylaşıldı.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesinde KOBİ’lerin rolünün ele alındığı etkinlik, ikili görüşmelerle devam etti.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x